На 10 май 2026 г. в София се състоя среща на турлидерите от София и региона, организирана от Hst B2B и Арт асоциация на работещите в туризма.

Събитието събра турлидери с цел обсъждане на предстоящите промени и подготовка за новите предизвикателства пред индустрията в рамките на Европейския съюз до 2030 г.

Сред основните теми на срещата бяха:

  •  Как конфликтът между Иран и други държави в региона влияе върху пътуванията.;
  • Готов ли е туристическият сектор за въвеждането на дигиталния портфейл;
  • Кога се очаква внедряването на дигиталното евро;
  • Какви обучения и нови умения ще бъдат необходими за професионалистите в туризма през следващите години;
  • Други актуални теми, засягащи ежедневната работа на турлидерите и туристическия бранш.

По време на срещата участниците обмениха идеи, практически опит и предложения за адаптация към динамичните промени в международния туризъм и дигиталната трансформация на сектора.


0 responses to “Среща на турлидерите в София: Подготовка за бъдещето на туризма до 2030 г”