На 10 май 2026 г. в София се състоя среща на турлидерите от София и региона, организирана от Hst B2B и Арт асоциация на работещите в туризма.
Събитието събра турлидери с цел обсъждане на предстоящите промени и подготовка за новите предизвикателства пред индустрията в рамките на Европейския съюз до 2030 г.
Сред основните теми на срещата бяха:
- Как конфликтът между Иран и други държави в региона влияе върху пътуванията.;
- Готов ли е туристическият сектор за въвеждането на дигиталния портфейл;
- Кога се очаква внедряването на дигиталното евро;
- Какви обучения и нови умения ще бъдат необходими за професионалистите в туризма през следващите години;
- Други актуални теми, засягащи ежедневната работа на турлидерите и туристическия бранш.
По време на срещата участниците обмениха идеи, практически опит и предложения за адаптация към динамичните промени в международния туризъм и дигиталната трансформация на сектора.

0 responses to “Среща на турлидерите в София: Подготовка за бъдещето на туризма до 2030 г”